B2B E-Ticaret, ABD’de En Hızlı Büyüyen Kanal

 

 

B2B e-ticaret, ABD’de en hızlı büyüyen kanal olmaya devam ediyor.

 

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi e-ticaret satışları üzerinde çok önemli etkilere sebep oldu. Değişen tüketim alışkanlıkları online satışlarda kayda değer bir büyüme yaşanmasına neden olurken, B2B e-ticaret, ABD’de en hızlı büyüyen kanal olmaya devam ediyor.

 

 

ABD imalat satışlarının en büyük payını oluşturan B2B e-ticaret, 2021 yılında toplam üretimin yüzde 9’unu oluştururken, Digital Commerce 360 tarafından yayınlanan “2022 Üretim Raporu” içerisinde yer alan verilere göre, B2B e-ticaret, ABD’de en hızlı büyüyen kanal olmaya devam ediyor.

 

 

ABD’li üreticilerin dijital satışları 2021 yılında yüzde 12,9 artarak 4,1 trilyon dolara ulaştı.

 

Dijital ticaret, pandemi sonrası dönemde ABD’li üreticilerin iş yapma şekillerini büyük ölçüde değiştirdi. Gelinen noktada daha fazla üretici dijital ticaret yatırımlarını genişletmek için agresif adımlar atıyor. Tedarik zincirinde yaşanan kırılmalar ve Covid-19 pandemisinin ağır etkilerine rağmen, üreticiler fiziksel ve dijital montaj hatlarını artırıyor.

 

 

Digital Commerce 360 tarafından yayınlanan “2022 Üretim Raporu” içerisinde yer alan verilere göre, ABD’li üreticiler 2020 yılında 3,5 trilyon dolar olarak gerçekleşen dijital satışlarını 2021 yılında yüzde 12,9 artırarak 4,1 trilyon dolara çıkardı.

 

 

B2B e-ticaret satışları toplam üretimin yüzde 9’unu oluşturuyor.

 

 

Digital Commerce 360’ın yayınladığı rapora göre, B2B e-ticaret ABD’de en hızlı büyüyen kanal olmaya devam ediyor. 2021 yılında üreticiler, kendi web siteleri ve uygulamaları aracılığıyla ve B2B pazaryerlerinde e-ticareti yüzde 18,4 büyüterek 458,7 milyar dolardan 543,2 milyar dolara çıkardı. Yakalanan bu büyüme oranı, tüm imalat satışlarındaki büyümenin 1,46 katı ve tüm elektronik satışlardaki artışın 1,43 katı olarak gerçekleşti.

 

 

Tüm ABD imalat satışlarında en büyük paya sahip olan kanal olan B2B e-ticaret satışları, 2020 yılında toplam üretimin yüzde 8,1’ini oluştururken, bu oran 2021 yılında yüzde 9’a ulaştı. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.